Šādi iznīcinot centrālo nervu sistēmu, tiek saudzēti lielie asinsvadi, tāpēc asins zudumi ir nelieli. Tas ir svarīgi normālas sirdsdarbības uzturēšanai.
Nekustīgo vardi uz muguras ieliek preparējamā vannītē un ar šķērēm atpreparē un izgriež krūšu dobuma priekšējās virsmas ādu. Nomazgā instrumentus. Ar pinceti satver krūšu kaulu, un paceļot to uz augšu, pārgriež vēdera muskuļus. Griezienu pagarina uz abām pusēm kraniālā virzienā. Pārgriež plecu joslas kaulus un izņem visu krūšu kurvja priekšējo sienu. Atklājas sirds, kuru apņem plāna plēvīte - perikards. Perikardu satver ar pinceti pie sirds galotnes, paceļ uz augšu un pārgriež sirds gareniskās ass virzienā, pārgriež arī perikarda saiti.
Sirds galotni satver ar sirds spailīti un ar diega palīdzību iestiprina kardiogrāfā (2.1. zīm.). Kardiogrāfs sastāv no vieglas metāla sviras ar rakstītāju. Svira iestiprināta asī ap kuru tai iespējams svārstīties. Sirdi iestiprina kardiogrāfā tā, lai tās kontrakcija celtu rakstītāju uz augšu. Sirdij atslābstot, svira atgriežas sākotnējā stāvoklī.
Kardiogrāfu pievieno pie kimogrāfa un uz kimogrāfa cilindra reģistrē sirds kardiogrammu pie 3 dažādiem ātrumiem. Iegūtās līknes ielīmē protokolu burtnīcā un norāda sirds cikla fāzes.